Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Ingersoll
2019 Buick Encore Preferred Front-Wheel Drive
| Price: | $13,940 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:140,144 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Steel |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 26251A |
| City: | Ingersoll |
2019 Buick Encore CX - Vehicle Description
Key Features
- Turbocharged ECOTEC 1.4L engine for efficient power delivery
- Variable Valve Timing for enhanced performance and fuel efficiency
- Satin Steel Grey exterior for a modern
2019 Chevrolet Equinox LT w/2LT All-Wheel Drive
| Price: | $16,985 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:104,288 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 25261A |
| City: | Ingersoll |
2019 Chevrolet Equinox - BASE Trim Overview
The 2019 Chevrolet Equinox in the BASE trim offers a perfect blend of style, performance, and functionality. Ideal for anyone looking for a reliable compact SUV, it comes packed with a range of features to en
.....Read MoreLire la suiteWOW ONLY 69,000 KM
| Price: | $32,970 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:68,972 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26011P |
| City: | Ingersoll |
2019 GMC Canyon 4WD SLE
The 2019 GMC Canyon 4WD SLE is an exceptional mid-size pickup truck that balances impressive performance, a stylish design, and advanced technology. Below are some of its standout features:
- Powerful Engine:.....Read MoreLire la suite
2019 Chevrolet Silverado 1500 LD WT 4x4 Double Cab 6.6 ft. box
| Price: | $CALL |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:191,470 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26089A |
| City: | Ingersoll |
2019 Chevrolet Silverado 1500 LD - Work Truck Trim
Overview
The 2019 Chevrolet Silverado 1500 LD in the Work Truck trim combines robust design and impressive performance to cater to both work and daily driving needs. Built for reliability, this
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...




